Який конструктор вибрати для дитини? Розвиваємо пам'ять і логіку граючи.

 • Редактор Лева
 • 15.09.2020
 • 305

Всі діти обожнюють іграшки. Здорово коли розвага не тільки відволікає увагу дитини і веселить її під час дозвілля, а й розвиває відповідно до віку. До таких корисних іграшок в усі часи відносилися конструктори різних типів і видів.

Конструктори бувають різних видів і типів, але об'єднує їх одне: всі вони позитивно позначаються на розвитку мозкової активності дитини. У малюка поліпшується посидючість, пам'ять, мислення, що неодмінно позначається на результатах в школі.

Конструктор - найкраща форма дитячого дозвілля

Розробники ігор постійно пропонують нові різновиди конструкторів. Змінюються матеріали, можливості і функціональність. Абсолютно для кожної дитини будь-якої статі і віку знайдеться той, який припаде до душі і стане улюбленою розвагою.

Які бувають конструктори

В першу чергу дитячі комплекти розрізняються за матеріалом. Від нього залежить якому віку він найбільш підходить. Наприклад, набір дрібних металевих деталей не повинен потрапляти в руки хлопчиків і дівчаток трьох-чотирьох років. На цей випадок передбачені магнітні варіації з елементами великих розмірів. Вони легше в збірці, зрозуміліше, яскравіше.

При виборі матеріалу необхідно керуватися його безпекою для здоров'я дітей. Абсолютно нетоксичні варіанти з дерева. Такі набори представлені в самому широкому віковому діапазоні. Збірка деяких з них викликає труднощі навіть у дорослої людини, змушуючи згадувати основи точних наук: математики, фізики, механіки.

Для підвищення рівня освіти конструктори діляться на наступні види:

 1. електронні;
 2. анатомічні;
 3. 3-d конструктори.

До першого типу відносяться набори деталей, які дозволяюь освоїти первинні знання про робототехніку. Вироби з них після складання можуть приводитися в рух. Для цього будуть потрібні додаткові дії: програмування через телефон, освоєння сил природи або вивчення можливостей хімічних реакцій і фізичних взаємодій тіл.

Анатомічні конструктори корисні дітям, які проявляють інтерес до будови людського організма. Якщо юний вундеркінд шукає джерела інформації в книжках, відеороликах, аудіо програмах, то такий конструктор допоможе йому швидше розібратися в багатьох тонкощах. Він підключає до потоку інформації тактильні відчуття. Значить дитина швидше розбереться і легше запам'ятає відповіді на питання, що цікавлять її. Такі іграшки часом служать методичним матеріалом на медичних курсах, коледжах. Після складання готовий виріб може служити наочним прикладом або прикрасою приміщення відповідного призначення.

3d конструктори - це віяння сучасних технологій. З них можна зібрати зменшену копію реального об'єкта, відчувши себе справжнім інженером або архітектором: транспортні засоби, будівлі, пам'ятки. Готову модель не соромно помістити на саме видне місце в будь-якому інтер'єрі, а його збірка змусить працювати мозок на повну потужність. Буде потрібно шукати інженерні рішення і підключати максимум своїх навичок. Тому такі іграшки цікаві не тільки дітям, а й дорослим. До цього виду також відноситься кульковий неокуб.

3d конструктори здатні розвивати творчі таланти дітей. Також для цих цілей можна застосовувати 3д ручки. Багато моделей придатні для того, щоб в завершенні будівництва їх прикрасили. Деякі різновиди дають свободу фантазії представляючи собою набір деталей без інструкції для збірки. Це дозволяє самостійно придумати ідею і втілити її в життя, побудувавши будинок своєї мрії. Найбільш успішними в розробці таких іграшок є:

 • Lego;
 • Bioblo;
 • Plus-Plus.

Конструктори для самих маленьких (1-3 роки)

Набори для малюків спрямовані на розвиток дрібної моторики, мовних функцій, координації. Їх елементи яскраві, великі, барвисті, а головне безпечні, адже багатьом з них доведеться потрапити в рот до маленького будівельника.

Правила вибору:

 1. Гра не повинна бути перевантажена кількістю деталей. Дитині потрібна можливість самостійно розібратися в способі їх з'єднання і принципі зчіпки. При цьому не варто відмовляти їй в допомозі, всіляко стимулювати в ігровій формі інженерні навички і в жартівливій формі пояснювати логічний ланцюжок. Зіткнувшись з труднощами і залишившись перед ними на самоті, дитина втомиться і втратить інтерес до гри.
 2. Немає необхідності купувати пакет з великою кількістю варіацій збірки. Досить двох для того, щоб дітям вникнути в суть процесу.
 3. Важливо, щоб колірна гамма була по-справжньому яскравою з переважанням відтінків червоного кольору. Вони сприяють посиленню уваги.
 4. Навіть найдрібніша деталь не повинна цілком вміститися в рот дитини - це неписане правило безпеки. Однак кожна з них окремо повинна зручно поміщатися в маленькій ручці.
 5. Безпека матеріалів, з яких виконаний конструктор понад усе. Основа і забарвлення повинні бути нетоксичними. Тому довіряти можна лише зарекомендувавшим себе виробникам з ім'ям.

Найбільш придатними варіантами для молодшої вікової ступені є дерев'яні конструктори великих і яскравих форм, за умови що застосовані при фарбуванні на виробництві матеріали відповідають встановленим нормам безпеки. Дітям також цікаво возитися з магнітними деталями завдяки їх чудовим здатностям «прилипати» і «відштовхуватися" одна від одної. Допустимі пластикові варіації, але тільки в тому випадку якщо вони представлені відомим перевіреним виробником. Вони використовують якісний безпечний матеріал.

Якщо дитина вже в ранньому віці проявляє здатності до творчості, то її захоплять іграшки без схем для збірки, що вимагають фантазії та уяви.

Конструктори для школярів молодших класів

У цьому віці дитина робить перші кроки в пізнанні науки, тому й розваги повинні допомагати їй. Вибір конструктора залежить від схильності інтересів малюка.

У будь-якому випадку конструктор повинен розвивати ерудицію. Цьому служать трансформери, складні магнітні зразки, різні збірні і розбірні моделі копій технічних пристроїв. Важливе забарвлення. Хлопчики вже усвідомлюють себе чоловіками, їх приваблюють суворі стильні тони. Дівчаткам від природи дано тягнутися до яскравого і барвистого забарвлення.

Вимоги висунуті до конструктору, який призначений для розваги дітей шести-десяти років:

- насичена, але відповідна статі, колірна гамма;

- конструкція відповідна розумовому розвитку дитини, щоб збірка не здалася їй занадто простою, або дуже складною і стомлюючою;

- не придатні набори з великою кількістю варіацій збірки. Найкраще спільно кілька разів пройти по одному шляху, щоб у світлій тямущий голові вишикувалося чітке розуміння логічного ланцюга і принципів з'єднання деталей;

- сюжет комплекту дозволяє грати з готовою конструкцією, пробувати інші методи збирання, що дуже розвиває інтелектуально. Така іграшка надовго залишається цікавою, захоплюючою забавою;

- монтаж і демонтаж модулів не повинен вимагати великих фізичних зусиль. Важливо, щоб дитина могла самостійно скріплювати деталі і розбирати конструкцію за власним бажанням;

- екологічні, нетоксичні матеріали завжди залишаються в пріоритеті. Відсутність гострих травмонебезпечних кутів, країв і інструментів.

Конструктори для дітей старшого віку

Дитина стала дорослою. У неї закладені перші навички і вже проявляються схильності за інтересами. Хлопчики і дівчатка усвідомлюють себе як особистості конкретної статі. Все це повинно враховуватися при виборі конструктора. Він повинен бути по-справжньому цікавим і розвиваючим індивідуальні особливості.

Як правило допустимі складні комплекти з безліччю варіацій збірки. Добре якщо під час гри вийде зануритися у вивчення елементарних законів фізики, хімії, математики, інженерної справи, робототехніки, програмування і інших прикладних наук, які дитині належить освоювати в майбутньому. Юним талантам можуть бути цікаві колекційні серійні форми, збирання яких стане хобі на все життя. Вже не так важлива яскравість і колірна гамма елементів, як внутрішній зміст, тема конструкції. Починає працювати принцип: «чим складніше - тим цікавіше».

Конструктор - це чудове доповнення до розвитку й освіти маленької людини у віці від десяти років. Його значення важко переоцінити. Форма дозвілля дозволяє возитися з дрібними деталями, розвиває дрібну моторику, інтелект, пам'ять, вчить вирішувати складні завдання, приймати несподівані рішення не залежно від оточуючих.

Якщо така іграшка буде на протязі всього дитинства супроводжувати дитину, то вона виросте здатною до мислення, прояву цікавості і самостійного пошуку відповідей на найскладніші питання. Це неодмінно позначиться на результатах в школі. Така статистика. Діти захоплені з раннього віку інженерною діяльністю більш здатні до навчання, освоєння нового матеріалу. Вони терплячі, сприйнятливіші і допитливіші своїх однокласників. Виявляють здібності до точних наук і хорошу пам'ять.

Складно переоцінити користь комплектів деталей всіх форм призначених для різних вікових груп. Це чудовий вид дозвілля і додаткової освіти, розвиваючого розумові та фізичні навички. Відповідальні виробники розуміють ці прописні істини і продовжують створювати нові пропозиції, удосконалюючи технології, пропонуючи нові технологічні матеріали.

Батькам необхідно пам'ятати наскільки важливо давати чаду можливість для самореалізації. Хороший конструктор - одна з них.

Схожі статті