Дитячі набори для творчості: різновиди та поради щодо вибору

  • Редактор Лева
  • 14.07.2020
  • 414

Сучасні батьки розуміють, наскільки важливо всебічно розвивати своє чадо, купуючи йому не тільки банальні іграшки, а й всілякі комплекти для розвитку художніх навичок і здібностей. Вчені довели, що мозок дитини тісно пов'язаний з кінчиками пальців, і вміння майструвати щось руками, утримуючи дрібні деталі, позитивно впливає на розумовий розвиток. Всілякі набори для творчості повинні радувати маленького хлопчика чи дівчинку, викликаючи інтерес до пізнання чогось нового, незвіданого раніше. Купувати комплекти різної спрямованості слід виходячи зі смаків і уподобань малюка.

Іноді татам і мамам дуже корисно відволіктися від повсякденності, спробувавши спільні заняття творчістю зі своєю дитиною. Малювання, ліплення, вишивка, різьбярство лобзиком дають можливість кардинально змінити обстановку, занурившись у миротворчий і безтурботний світ прикладного мистецтва. Потрапивши зі своїм шибеником або примхливою принцесою в маленьке озерце, розміром з творчий набір, тата і мами відволекуться від рутинних справ і відчують на собі легку магію мистецтва. Залежно від тематики набору, в комплекті буде необхідний інструмент і якісні матеріали для створення красивої картини, оригінальної листівки, гравюри або дитячого казкового сюжету. Наявність чіткої покрокової інструкції максимально спростять творчий процес, поєднуючи воєдино справжнє задоволення і майстерність.

Розкриваємо творчий потенціал і дрібну моторику

Серед широкого асортименту наборів для дитячої творчості, є великий вибір розвиваючих комплектів з різних категорій, які умовно можна поділити на три основні групи: живопис, скульптура (ліплення), всілякі варіанти рукоділля.

При виборі захоплюючого заняття, варто орієнтуватися на переваги дитини, вибираючи для неї пріоритетне заняття, наприклад:

  • малювання та ліплення;
  • художній розпис;
  • вишивання і моделювання;
  • в'язання і плетіння з бісеру;
  • декорування та аплікація;
  • випалювання, випилювання і карбування;
  • квілінг і створення дитячих прикрас.
Власноруч створюючи черговий шедевр або твір мистецтва, малюк буде розкривати свій потенціал, одночасно розвиваючи координацію рухів, просторове мислення, покращуючи тактильне сприйняття, посидючість. Під час копіткої роботи дитина не тільки розширює свій кругозір, знаходить корисні знання про властивості різних предметів, вчиться зосереджуватися, планувати свою діяльність і досягати бажаного результату. Як приємно дитині подарувати предмет або малюнок, створений своїми руками своїм рідним і близьким, потішити, наприклад бабусю і дідуся красивою аплікацією, симпатичним виробом. Прищеплюючи особливу любов крихти до творчості і мистецтва, ви сприяєте більш легкої адаптації до всіх життєвих обставин, гармонійному розвитку. Дитині буде легше добиватися успіхів в навчанні і роботі. Щоб дитина всебічно розвивалася, вивчала навколишній світ, знаходила переваги, схильності до того чи іншого виду діяльності, розкривала в собі творчі задатки і таланти, слід випробувати різні види діяльності: малювання, конструювання, моделювання, ліплення, вишивання. Набори для творчості можуть бути універсальні, передбачені для занять творчістю, як хлопчиків, так і дівчаток, а є спеціальні комплекти для малюків чоловічої або жіночої статі. Виробники дитячих іграшок пропонують комплекти для дітей різного віку, які можуть містити інструменти, матеріали і реквізит для того чи іншого виду діяльності. Спробуйте розвивати своє улюблене чадо відповідно до віку, враховуючи індивідуальні особливості маленької особистості.

Набори для маленьких художників і скульпторів

У даній категорії є величезна різноманітність товарів, в комплект яких входять кольорові грифельні та воскові олівці, крейда і фломастери, акварель, гуаш і акрилові фарби. Малюки можуть створювати унікальні малюнки за допомогою різних технік, використовуючи трафарети і основи для малювання. Живопис допомагає гармонійно розвиватися, концентрувати увагу, удосконалюючи художній смак малюка, його уяву і фантазію. Фарба на водній основі абсолютно нешкідлива для здоров'я дитини, вона легко видаляється з дитячих ручок і різних поверхонь.

Для творчості юних обдарувань є набори для ліплення, в які входить різнокольоровий пластилін або спеціальна глина, формочки, інструменти. За допомогою дотиків, малюкам вдається створювати оригінальні фігурки, стильні декоративні вироби для прикраси інтер'єру. Різноманітні тематичні набори комплектуються  звичайним або флуоресцентним пластиліном, кінетичним піском, глиною, різнобарвним солоним тістом та інноваційною пластичною масою, відрізняються за складністю та наповненню. Комплекти для створення гіпсових виробів актуальні для дітей постарше, а пасти і мастики для моделювання зі схожою з пластиліном текстурою купують для дітей 4-5 років. Діти старше 10 років вже можуть передавати повністю осмислений сюжет, створювати унікальну композицію з дотриманням всіх пропорцій.

Варіанти для прикладної творчості

Яких тільки захоплюючих занять немає для хлопчиків і дівчаток різного віку, від створення ексклюзивних дизайнерських прикрас, до практичних і функціональних наборів для випалювання і випилювання по дереву. Юні модниці і умільці можуть своїми руками майструвати і одягати іграшки, створювати мило ручної роботи, робити складне орігамі, вироби в техніці квілінгу. Хлопчики зможуть проявити себе у створенні фігурок із пластику, показати свою самостійність і набути навичок створення гравюр, випалюванні, випилюванні лобзиком.

Купуючи набори для творчості, вибирайте комплекти, які відповідають рівню розвитку і віку дитини. Зазвичай виробники вказують на упаковці маркування вироби, для якої вікової групи призначений товар.

Не забувайте, що яким би видом творчості не займалася ваша дитина, головне захоплюючий процес, а не отриманий результат. Через створення кольорового виробу формується сприйняття мистецтва. Дайте дитині можливість поекспериментувати в різних сферах, від прикрашення розмальовок до художньої композиції з гіпсу або кераміки.

Батьки, виявляйте цікавість до творчих здібностей своїх малюків, придбайте всілякі набори, для спільної роботи зі своїми дітьми. Діліться своїм творчим досвідом, нехай ваша увага і допомога стануть приємним сюрпризом для дитини, адже спільна праця зближує, тому дозвольте дітям розкрити свій талант, відчути свою корисність і значимість.

Схожі статті