В останні кілька років стали дуже популярні іграшки з позначкою «Антистрес». Давайте ж спробуємо визначити, що відноситься до цієї категорії. Це сучасні іграшки, які допомагають дітям заспокоїтися, розслабитися і навіть позбутися від шкідливих звичок. Їх користь незаперечна та підтверджена багатьма авторитетними інститутами психології.

Що потрібно знати просунутим батькам

За останні 100 років навантаження на нервову систему дитини значно зросли. З раннього віку дітям доводиться засвоювати величезну кількість інформації. Тому на ринку раз у раз з'являються нові іграшки антистрес. Вони можуть бути самими різними за формою, кольором і матеріалами виготовлення. Але суть одна. Ігрова фігурка призначена для того, щоб м'яти її в руках, тискати, вертіти. Або натискати в різних місцях на поверхню складної форми.

Топ-5 найбільш актуальних іграшок антистрес

Завдяки соціальним мережам діти миттєво дізнаються про нові фіджети. І просять терміново замовити пупирку у вигляді яблука, дельфіна, барвистого клоуна. Нижче - короткий словничок для батьків, які не хочуть заплутатися в нових термінах. (Маленьке зауваження. Спочатку новинки потрапляють до англомовної аудиторії. Тому найменування у них англійські).

  1. Pop it - «вічна» пупирка. Являє собою силіконове поле з кольоровими бульбашками. Необхідно «лопати» (вигинати) їх пальчиком.
  2. Simpl Dimpl - варіант поп іт з обмеженою кількістю силіконових півсфер. Має застібку-карабін, що дозволяє фіджету пристібатися до коляски або шкільного ранця.
  3. Spinner - мініатюрна пальчикова «вертушка». Обертається, завдяки схованому всередині підшипнику. Візуально схожа на маленький пропелер з трьома округлими лопатями.
  4. Сквіші - м'які фігурки з еластичних матеріалів з ефектом memory. Squishy можна м'яти в руках, як пластилін.
  5. Snappers - яскравий варіант еспандера (спортивного тренажера для рук). Зміцнює м'язи, забавляє, відволікає від стресових ситуацій.
Інформація для покупців. Мода на антистресові фігурки хвилеподібна. Інтерес до певного виду з'являється, досягає піку, потім йде на спад. Через кілька місяців - відроджується. Так було зі спіннерами. Так може статися з мега популярними зараз поп ит.
Зараз «лопалки» пупирки - тренд сезону. Але вже «на підході» снапперс - дитячі еспандери з присосками. Потім дітвора згадує про спіннер. Та й сквіші напевно чекає друга хвиля популярності.

Переваги і недоліки

Назва «антистрес» міцно закріпилася за пальчиковими пристосуваннями сенсорного типу. У такого найменування є підстави. Адже доведено, що емоційна сфера людини тісно пов'язана з тактильними відчуттями. Дорослі самі знають, як приємно «лопати» бульбашки на обгортці крихких предметів. Це заняття затягує, допомагає відволіктися від негативних думок, зосередитися.

Звичайно, поп іт і Симпли Дімпл - це не ліки. Але пристосування дозволяє зайняти руки. Значить, відволікає від хвилюючих думок. До того ж дитині подобається робити, «як всі». У її оточенні є пупирки, сквіші, спіннери. Значить, і їй вони потрібні. Тоді друзі будуть вважати його «своїм».

Серед переваг іграшок антистрес:

  • різноманітність кольорів, форм, художніх інтерпретацій;
  • зрозумілі правила гри;
  • приємна силіконова поверхня;
  • невисока ціна.

Можна ігнорувати прохання дитини придбати модну «дрібничку». Дітвора все одно знайде спосіб зняти напругу. Коли дитина гризе ковпачок кулькової ручки і малює в підручнику, це не від пустощів. Дрібні одноманітні рухи приносять заспокоєння. Своєчасна покупка пупиркі або іншої забави для рук вбереже шкільне і домашнє майно. Це також плюс.

Як вибрати іграшку антистрес

В інтернет-магазинах України величезний вибір дитячих сенсорних тренажерів. Велика розмаїтість трохи ускладнює завдання батькам. Що замовити, щоб догодити дитині на 100%? Тут порада проста. Вибирайте фіджети в спеціалізованих інтернет-магазинах. Тут новинки з'являються раніше, ніж в супермаркетах і на ринку. При цьому купити якісну іграшку антистрес можна зовсім дешево.