Шкільні рюкзаки

Сьогодні купити дитячий рюкзак в Україні - просто і безпечно. Їх випускають місцеві виробники в Одесі, Харкові, Львові. Також в українських інтернет-магазинах представлені зарубіжні бренди з різних країн.

Дитячий рюкзак - просто впізнати по фото. На лицьовій стороні зазвичай зображені:

 • герої мультфільмів,
 • персонажі комп'ютерних ігор Бравл Старс,
 • тварини,
 • роботи,
 • принцеси,
 • машинки Hot Weels,
 • атрибути шкільного життя.

Але батьків зазвичай турбує якість аксесуара, його довговічність, безпека для дитячого хребта. Буває складно знайти баланс між ортопедічністю і легкою вагою, зручністю і міцністю. Покупцеві краще поставити задачу заздалегідь і запитати себе, для яких цілей потрібен рюкзачок: для школи, для спорту, для далеких походів, для короткочасних прогулянок по вулиці. І відштовхуватися від поставленого завдання.

Дитячі шкільні рюкзаки - для щоденних навантажень

Найбільше вимог батьки пред'являють ранцям для школи. Вони повинні бути міцними і зручними. Щоб дитина могла швидко розстебнути його і знайти потрібну річ. Переважно, щоб в спинку був вставлений жорсткий каркас, що мінімізує викривлення хребта.

Дитячий рюкзак для школяра відрізняють:

 1. зручні широкі лямки (S-образні шлейки);
 2. ущільнена спинка з анатомічними властивостями;
 3. наявність накладних кишень (для пенала, пляшечки з водою).

Дитина 6-8 років особливо прискіплива до картинки на лицьовій стороні. З точки зору анатомії зображення - найменш важливий атрибут. Але не варто нехтувати думкою юного учня. Для нього початкова школа - це стрес. З улюбленим героєм з мультфільму школяр відчуває себе набагато впевненіше.

Увага! Навіть суперміцний портфель не можна навантажувати більше встановленої норми. Для дітей 7-8 років гранично допустима вага підручників - 1,5 кг; в 10-12 років - до 2,5 кг; у старшокласників - до 4 кг.

Ранці для першокласників обмежені за фізичними параметрами. Дитина просто не зможе покласти туди більше 1,5 кг. У моделей для підлітків немає обмежень за габаритами. Тому контролювати навантаження необхідно батькам.

Як влаштований дитячий шкільний рюкзак - рекомендації по вибору

Часто батьки запитують про ортопедичні рюкзаки. Ці моделі користуються великим попитом. Але слід мати на увазі, що у моделей з жорстким каркасом менше місткість і більше вага. Іноді вона перевищує норми, встановлені Міністерством охорони здоров'я України, і становить 900-1000 г.

Такі моделі розраховані на дітей, які щодня йдуть до школи 15-30 хвилин пішки. Якщо малюка підвозять автобусом або автомобілем, громіздкий каркасний ранець може виявитися незручним. В такому випадку виручить полукаркасний рюкзак з ортопедичними подушками.

Візьміть на замітку! Купувати м'які і мішкоподібні моделі для школи недоцільно. Але вони можуть стати в нагоді для інших заходів.

Сумки для прогулянок і спорту

Портфель - корисний атрибут шкільного життя. Але поза школою носити його недоцільно. Для цих цілей є полегшені рюкзачки і легкі сумки. Без ортопедичної спинки і жорсткого каркаса вага аксесуара становить 200-300 г. Це оптимальний варіант для прогулянок і відвідування спортивних занять.

Важливо! Іноді дитині хочеться бачити на всіх своїх приладдях зображення одного і того ж персонажа. Звертайте на це увагу при виборі пенала і інших шкільних (спортивних) атрибутів в інтернет-магазині.

Ціни на дитячі рюкзаки в цьому році

На товари для школи сезонний попит. Ціни досягають піку в серпні-вересні. Тому купувати навчальне приладдя вигідно заздалегідь. З іншого боку, за 2-3 місяці дитина може підрости, або її смаки зміняться. Тому літо - оптимальний період для покупки.

Вартість класичного шкільного рюкзака з лямками залежить від матеріалів виготовлення, розмірів, декоративного оформлення, наявності додаткових аксесуарів. В українських батьків котируються марки:

 • Derby (від 500 грн. за рюкзачок школяра);
 • Delune (від 1500 грн.);
 • Kite, 1 Вересня (від 850 грн.);
 • Step by Step (від 2500 грн.).

Щоб заощадити без шкоди для якості, можна прицінитися до колекцій минулих років або зробити вигідну покупку в інтернет-магазині. Наприклад, у «Леви» вартість приладдя для школи доступна будь-якій сім'ї. При цьому асортимент включає пенали, рюкзаки та сумки із зображенням улюблених героїв мультфільмів і персонажів комп'ютерних ігор.