Набір 3D ручки

3D ручка - це технічний пристрій для створення об'ємних 3Д моделей. Зовні прилад схожий на звичайну ручку. Але замість чорнила заправляється кольоровим пластиком. При високій температурі пластиковий стрижень перетворюється в рідку субстанцію для малювання. Дуже швидко застигає, приймає будь-яку форму.

3D ручка - новий напрямок в творчому розвитку дітей

Технічні новинки для творчості швидко стають іграшкою в руках дитини. Так сталося і з 3D ручкою. На вигляд - звичайний пристрій для записів. Насправді - кишеньковий принтер, можливості якого в принципі не обмежені! Часто малюк малює кумедні речі на папері і шкодує про те, що не може взяти їх руками. 3D ручка виправила цей недолік. Тепер можна малювати об'єкти, а потім забирати їх з собою!

За допомогою 3Д пристрою можна створити будь-який просторовий об'єкт:

 • іграшкові квіти і дерева,
 • фігурки тварин,
 • візерунки,
 • букви і цифри.

«Магічного» приладу підвладне все, що можна намалювати олівцем на папері. Більш того! Олівець малює тільки на паперовій поверхні, 3D ручка - на будь-який. Це може бути скло, дерево, пластмасова поверхня, папір будь-якої щільності.

Принцип дії

Скоріше за все ви бачили, як працює 3Д ручка на відео в YouTube. Спочатку в неї заправляють пластикову нитку. Потім вона розігрівається до потрібної температури і в розплавленому вигляді виходить через маленький отвір (сопло) на кінчику приладу. Таким чином пластик на короткий час перетворюється в «чорнило». Створити з них можна все що завгодно! Пластикова фігурка дуже швидко застигає. Через 15-20 секунд її можна брати руками. Витратний матеріал зазвичай входить в комплект з 3D ручкою. Однак, щоб створювати складні конструкції, необхідно купити велику катушку з пластикової ниткою.

Важлива інформація. Робота з 3Д ручкою передбачає процес нагрівання до високої температури. Тому її не рекомендується давати дітям дошкільного віку. Малюк може малювати за допомогою приладу, але тільки в супроводі дорослих.

Як малювати 3Д ручкою

Пристрій дозволяє створювати дивовижні речі! Це може бути будиночок, вежа, деревце з мініатюрними листочками. Щоб картинка вийшла «живою», доведеться потренуватися.

Порада. Будь-який просторовий об'єкт складається з двовимірних деталей. Краще «намалювати» їх окремо, а потім з'єднати в одну загальну конструкцію.

Так як розігрітий пластик швидко застигає, краще виконувати малюнок по підготовленій заздалегідь схемі. Щоб дитині було простіше освоювати прилад, можна роздрукувати шаблони з Інтернету на звичайному папері. Спочатку юний художник обводить контури і «розфарбовує». Потім він зможе створювати складні об'єкти самостійно!

Пристрої для створення об'ємних моделей бувають «холодними» і «гарячими». Перший варіант «малює» фотополімерами. Нагрівати їх не потрібно, вони застигають під впливом ультрафіолетового випромінювання. «Гарячий» прилад робить зображення розплавленим пластиком. Сам корпус ручки не нагрівається. Але не потрібно торкатися до сопла.

Якщо порівняти 2 типи 3D ручки, то «холодна» модель зручніше. вона:

 1. автономна в роботі;
 2. не вимагає підключення до розетки або USB порту;
 3. не вимагає заміни нитки кожен раз, коли захочеться змінити колір.

Однак вартість такого пристрою в 5-6 разів більше, ніж у нагрівних моделей. Тому «гарячі» 3Д ручки користуються в Україні великм попитом. Також моделі різних виробників відрізняються дизайном, розміром, діаметром стрижня, кольоровою гамою. Найчастіше підприємство випускає серію однакових ручок різного забарвлення, щоб покупець міг вибрати свій улюблений колір (фіолетовий, рожевий, чорний, сріблястий).

Увага! Оскільки іграшка - маленький принтер, вона вимагає підключення до мережі або порту USB на комп'ютері. Якщо дитина захоче взяти її з собою в дорогу, треба подбати про джерело живлення!

Корисні, цікаві

Малювання для дітей - не тільки джерело задоволення. Воно стимулює уяву, тренує моторику, встановлює зв'язки між двома півкулями (лівою і правою). З новою ручкою у юного художника з'явився шанс спробувати себе 3D моделюванні. Це робота відповідальна, адже дотримати пропорції в тривимірному вимірюванні - складніше, ніж на папері.

3D ручка - розвиває:

 1. просторове мислення;
 2. художній смак;
 3. креативне ставлення до дійсності;
 4. тягу до творчості.

З таким приладом дитина не просто малює, але створює корисні речі для дому. Він експериментує з формою і кольором, робить своїми руками подарунки рідним, сюрпризи для друзів.

Що входить в комплект 3D ручки

Сьогодні на ринку представлено друге покоління дивовижних ручок. Вони стали більш красивими і компактними. Виробники збільшили плавність роботи механізму, розширили асортимент, додали функціонал. Наприклад, нові моделі випускають з дисплеєм, за яким можна відстежити ступінь нагріву.

Як правило, крім самого пристрою, в набір входить:

 • пластик PLA для малювання (чим більше, тим краще);
 • мережевий кабель;
 • інструкція;
 • набір готових шаблонів на папері (іноді).

Ціна 3D ручки залежить від кількості функцій. Якщо замовити модель з переходом в сплячий режим і регулюванням швидкості друку, вона буде коштувати дорожче. Зате порадує своєю зручністю і забезпечить більшу безпеку!