Чому так важливо, щоб у дитини був конструктор?

  • Редактор Лева
  • 14.07.2020
  • 490

Дитинство сучасного малюка неможливо уявити без ігор з конструктором. Дитина із задоволенням використовує дитячий набір, коли їй немає навіть рочку, і продовжує любити захоплюючу іграшку все своє дитинство. У міру дорослішання, конструктор стає все складніше, кількість деталей збільшується, як і техніка складання. Батьки, купуючи той чи інший зразок для своєї дитини, повинні орієнтуватися на вік дитини, віддавати перевагу надійним і перевіреним виробникам. Щоб успішно розвивати здібності юного обдарування, зовсім не потрібно оптом скуповувати весь запропонований асортимент магазину. Для початку маленькому будівельнику потрібно кілька примірників з великими деталями, для зручної збірки.

Незаперечна користь від застосування дитячих конструкторів

Мова йде саме про ігрові набори для моделювання, всілякі кубики і пірамідки в цю категорію не входять. Малюк повинен мати можливість самостійно з'єднувати між собою окремі деталі, лише іноді вдаючись до допомоги дорослих і то в якості наставника або консультанта.

Якщо у радянських дітей вибір конструкторів був не великий, оскільки асортимент складався з однакових наборів (аналог масового англійського конструктора «Меккано») з металевими деталями, гвинтиками і гайками, то у сучасних бешкетників, є величезний вибір тематичних комплектів в яскравих, барвистих коробках. Відомий такий історичний факт, що ще в 1880-х німці виробляли конструктори для дітей з суміші кварцу і крейди. Кам'яний конструктор був з невеликих реалістичних на вигляд блоків, з яких було легко будувати всілякі будівлі і споруди. Подоба такого конструктора була у маленького Альберта Ейнштейна, Роберта Оппенгеймера і Макса Борна. Варто зробити висновки про користь такого пристосування на розвиток геніальних здібностей у людини.

Розвиваємо творчу натуру

Бренд ЛЕГО і інші виробники не втомлюються радувати діточок новими серіями конструкторів, при чому, є великий вибір, як для хлопчиків, так і для дівчаток. Використання конструкторів в дитячій творчості дає масу позитивних результатів:

  • образне і логічне мислення;
  • посидючість і допитливість;
  • концентрація уваги і відмінна реакція;
  • хороша координація рухів;
  • розвиток окоміру і дрібної моторики рук.

В процесі занять творчістю, крихітка встигає отримати нові знання, навички та вміння. Функціональний тренажер підвищує кмітливість і спостережливість, розвиває просторове мислення. Дошкільник стає більш самостійним і дисциплінованим, він вже ставить перед собою конкретні завдання і прагне довести розпочату справу до логічного завершення. Модульна іграшка прекрасно тренує зорове і колірне сприйняття. Дитина не тільки починає розбиратися у відтінках кольору, але і має поняття про таких формулюваннях, як «вище», «нижче». Щоб створити конструкцію за заданим зразком, потрібно навчитися відраховувати деталі, підбирати їх за формою і кольором. Іграшка дає можливість вийти за рамки стандарту, проявити креативне мислення, фантазію, творчу уяву.

Вчені провели ряд експериментів і довели, що тим дітям, чиє дитинство пройшло з іграми в конструктор, набагато легше давалася математика та інші точні науки в школі. Адже для того, щоб створити власні оригінальні моделі і зразки потрібно докласти зусиль, попрацювати не тільки маленькими пальчиками, а й головою. Без точності, координації рухів не вдасться спорудити величезну вежу, хмарочос або іншу складну споруду, фантастичну конструкцію з безлічі елементів і деталей.

Фішка і задумка конструктора в тому, щоб надавати позитивний вплив на дрібну моторику пальців рук, при цьому активно розвиваючи дитячий мозок. Основна ідея будівництва не в тому, щоб строго дотримуватися покрокову інструкцію по збірці всіх деталей за заданим шаблоном, а в тому, щоб додавати щось своє.

Зручність конструкцій блочного типу

Епоха Lego подарувала цікаві і затребувані блокові пластмасові конструктори. Малюки із задоволенням збирають всілякі фігурки і споруди, проявляючи інтерес і креативне мислення. Так з підручних засобів будуються меблі для ляльок, автомобілі та ангари. Старші діти з успіхом споруджують цілі космічні бази, середньовічні палаци, використовуючи їх в різноманітних сюжетних забавах.

За допомогою деталей блочного типу юні інженери створюють дизайнерські лялькові меблі, будують космічні кораблі, ракети і автомобілі. Чудова властивість легко трансформувати обридлу іграшку в новий об'єкт, дає можливість батькам не купувати зайвих комплектів.

Батьки повинні проявляти активну участь в іграх свого чада, адже не завжди у нього все виходить з першого разу, потрібна допомога дорослої людини, її підказка і фізична допомога. Спільна гра зближує дитину з татом і мамою, а похвала підвищує мотивацію до вчинення подальших дій. Показавши приклад, батьки зможуть надовго захопити грою дитину.

Об'ємний пластиковий конструктор блочного типу доступний для роботи самих маленьких діточок. Використовуючи спеціальні виїмки і виступи на деталях, крихти активно з'єднують кольорові елементи між собою. Серед переваг такого комплекту, легкість деталей і гіпоалергенний склад матеріалу. Малюк часто пробує іграшку не тільки на дотик, але і на зуб. Всі деталі такого конструктора легко тримати в чистоті, періодично мити кожну деталь після гри. Радує довговічність такого придбання, міцний пластик не піддається впливу дитячих зубів, матеріал не ламається і не деформується.

Перші спроби скласти просту конструкцію з великих елементів будудь проходити під чуйним керівництвом мами. Вона на власному прикладі, покаже малятку, як з'єднувати деталі і як їх потім роз'єднувати.

Взаємозв'язок дитини з іграшкою.

Вибираючи перший конструктор, для своєї дитини, зверніть увагу на деталі, їх поверхня повинна бути гладкою, без будь-яких зазубрин і гострих виступів. Блоки повинні легко, але надійно кріпитися і без особливих зусиль від'єднуватися після закінчення гри.

Підростаючи, діти багато в чому вдосконалюють свої навички, вони стають набагато кмітливішими, їм буде потрібно більш складний варіант конструктора з великою кількістю модулів і аксесуарів. Корисний і універсальний набір для захоплюючого проведення дозвілля дитини вже містить додаткові елементи, декор, фігурки людей і тварин. Особливо подобаються дітям тематичні конструктори, з конкретною сюжетною спрямованістю. Вони відрізняються варіантами для хлопчиків і дівчаток, де юні архітектори на свій розсуд майструють цілі композиції, переносять свою уяву в минуле і майбутнє, споруджуючи фортеці і космодроми, вирушаючи в подорож в джунглі або інші фантастичні і екзотичні місця. Хтось не байдужий до робототехніки і споруджує робота, а хтось майструє багатоповерховий будинок або заміську садибу, відтворює сюжет улюбленої казки або мультфільму.

Є прямий зв'язок між тим, з якою інтенсивністю і як часто малюк збирає конструктор і тим, як добре він оперує з числами від одного до десяти, вміє здійснювати прості арифметичні дії, прості математичні задачки.

Через гру дитина вчиться соціалізації, програючи в реальному часі різні життєві ситуації. Крім інших здібностей, конструктор розвиває здатність знаходити різні шляхи. Доведено на практиці ефективність лікування порушень мови і прояв аутизму, конструювання є відмінною профілактикою хвороби Альцгеймера. Малюкам в процесі роботи доводиться спілкуватися, пояснювати свої дії, відповідати на задані вопроси, використовувати в своїй промові прикметники.

Ще Антон Макаренко відзначав, що який малюк в грі, такими активними будуть його дії в роботі, після того як він подорослішає.

Споруджуючи щось спільно з малюком, вибирайте прикладний характер споруди, щоб можна було її використовувати в подальших іграх і розвагах. Для цієї мети краще використовувати основу у вигляді пластини. Тоді власноруч створений будиночок або гараж можна буде використовувати за прямим призначенням.

Корисні поради з придбання іграшки

Для 2-х - 3-х річного малюка досить набору з мінімальною кількістю кольорових блочків (наприклад, дерев'яний конструктор), коли дитина засвоїть основи конструювання з великих пластикових деталей, можна докупити ще деталей з тієї ж серії. Коли малюк стане старшим, він зможе грати зі своїми друзями, вибудовуючи цілі міста з універсальних деталей, які підходять за формою, розміром і способом кріплення.

Тематичні набори з готовим набором елементів

Конструктори з вже продуманою сюжетною лінією знадобляться юним майстрам, готовим чітко слідувати інструкції. Природно, що така забава підходить для дітлахів постарше, для яких не важко розібратися, яка деталь і куди кріпиться, дивлячись на зразок, намальований на коробці або інструкції-вкладиші. Та й мами з татами завжди прийдуть на допомогу, незважаючи на те, що дуже зайняті своїми справами. Купуючи таку іграшку, не зайвим буде поцікавитися вподобаннями вашої дитини, комусь подобається збирати піратський корабель або ракету, а когось цікавить життя мегаполісу або старовинна фортеця.

Сучасна індустрія дитячих іграшок пропонує численні варіанти, від дерев'яної і пластикової моделі до магнітного конструктора, які збираються без особливих фізичних зусиль, але дають можливість створювати найфантастичніші фігури, унікальні інженерні конструкції.

Найважливіше, щоб творчий процес гри з конструктором, допоміг дитині навчитися діяти нестандартно, використовуючи всю свою фантазію. У дорослому житті малюк зможе втілювати найнесподіваніші і креативні ідеї.

Схожі статті