Секрети створення ЛЕГО мультиків

 • Редактор Лева
 • 14.07.2020
 • 690

Не тільки діти, але і багато дорослих люблять збирати конструктори LEGO і з задоволенням дивляться Lego-анімацію. Цікаві мультфільми, де в головних ролях виступають різні фігурки Лего, подобаються малюкам своєю динамічністю, що відбувається і фантастичним сюжетом.

Із завидною регулярністю на екранах телевізорів з'являються нові повнометражні фільми з цікавою історією. Даний жанр кіномистецтва стає досить популярним.

Історія компанії LEGO почалася з 1932 року, а випуск пластмасових виробів для збірки вперше було здійснено в 1949 році. З тих пір у компанії з'явилася велика армія фанатів. Надалі почали з'являтися окремі персонажі зі своїми унікальними історіями. Кожен тематичний набір мав своїх чоловічків і комплект деталей для зборки. З'явилися муві Лего, типу Castle, AquaZone. На початку 1999 року за домовленістю з брендом «Star Wars», виробники стали випускати цілі набори іграшок даної серії, беручи за основу сюжети відомої саги.

Пробуємо себе в ролі сценариста і режисера ЛЕГО мультиків

Деталі ЛЕГО дозволяють проявити фантазію, самостійно придумати сценарій і створити оригінальний мультфільм. Немає нічого складного в створенні аніме фільмів. Для цього буде потрібно зняти багато кадрів фото з різними ракурсами і швидко змінювати їх один за іншим. Прокручуючи відзнятий матеріал досить швидко, виходить безперервний рух змінюваних картинок, коли здається, що на екрані дійсно все по-справжньому рухається.

Щоб втілити оригінальну ідею зі створення мультика з фігурок ЛЕГО, потрібно старанність і наполегливість, а також необхідний мінімум, який складається з: фотоапарата, декорацій, програми для монтажу фільму і комплект фігурок лего. Також для анімації можна застосовувати всілякі м'які іграшки. Готуємо технічну частину, для фотоапарата купите штатив або спорудити, щось подібне, щоб камера не тремтіла під час зйомки. Якщо ви власник сучасної веб - камери, то зможете знімати сюжети, використовуючи комп'ютер. Кадр при цьому буде чіткий, без розпливчастих зображень. Вибираючи програму для монтажу кадрів, слід використовувати вже готову програму на вашому комп'ютері Windows Movie Maker. Комусь захочеться використовувати інші професійні програми, щоб отримати значний вибір додаткових ефектів. Багато професіоналів-мультиплікаторів використовують такі варіанти програмного забезпечення:

 • Corel VideoStudio;
 • LEGO Digital Designer;
 • Sony Vegas;
 • Pinnacle Studios;
 • Adobe Premier.

Приступаючи до виконання поставленого завдання по створенню анімації з ЛЕГО, дайте самому собі відповідь на ряд поставлених питань:

- Вибір Frames Per Second

Зазвичай за одну секунду встигає промайнути 24 кадри в секунду, але допустимо в лего-анімації використовувати і 12fps. Зверніть увагу, на параметри роботи вашої програми відео монтажу та робіть відповідні висновки.

- Продумайте, про що буде сюжет фільму?

В основі мультфільму лежить ваша фантазія, підкріплена технічними можливостями. Придумайте короткий сценарій, підберіть симпатичні, які підходять за сюжетом лего-декорації, визначте супергероя. В якості фону, або заднього виду можна використовувати власні малюнки на папері, так як шпалери в кімнаті і предмети меблів в кадрі зіпсують задумку. Важливо розуміти, що зйомка лего мультика процес тривалий і трудомісткий, і сюжет на одну хвилину займе багато часу і сил. Ті, хто вже проходив всі етапи створення ЛЕГО-аніме, рекомендують, спочатку написати від руки або набрати на комп'ютері текст, по ходу вносячи в нього корективи і доповнення. Якщо бажання зняти відео не пройде через тиждень, значить у вас є всі шанси створити вартий уваги презентабельний продукт, домігшись бажаного результату. У разі згасання ідеї про власний мультик, задумка не гідна реалізації, сценарій можна щасливо відправити в сміттєву корзину або відкласти до кращих часів.

- Картинка в кадрі?

Після всіх підготовчих робіт, включаючи організацію місця зйомки, підготовку декорацій, мініатюрних фігурок героїв аніме, переконайтеся, що в кадр потрапляє саме, що ви хочете, без захоплення шматка стіни, підлоги, стелі та інших сторонніх предметів.

Захоплюючий процес анімації

Щоб випробувати універсальний полігон для випробування швидкості фільму, спробуйте відзняти їзду авто по автомагістралі, щоб переконатися, як повинні рухатися об'єкти в кадрі, чи підходить така швидкість для зйомки.

Створюючи мультфільм, доведеться багаторазово міняти фігурки місцями, щоб зобразити біг або ходьбу. Рухи рук і ніг, тулуба і голови вже підуть по накатаній доріжці. Скористайтеся підказками навчальних відео на Ютюб каналі. За наданими зображеннями не складно здогадатися, як переставляти фігурку, щоб зобразити ходьбу або іншу дію, навіть якщо ви не сильні в англійській мові. Як правило, при 12fps кількість кадрів на один звичайний крок буде потрібно близько 4 перестановок, а при 24fps, десь 8. Є багато способів попрактикуватися і набратися потрібного досвіду, один з них покадровий перегляд відео контенту від зарубіжних професіоналів. Завантаживши черговий шедевр аніматорів, повільно перегляньте його, роблячи для себе висновки.

Коли відзнятий матеріал готовий, підберіть фонову музику, шумові ефекти (при потребі), озвучте героїв по ролям і обов'язково озаглавьте своє аніме, додайте титри на початку перегляду. Майте на увазі, що титри не повинні займати більшу частину мультиплікаційного кіно.

Готовий фільм може бути ускладнений всілякими піротехнічними сценами, польотами персонажів і іншими спецефектами. Для досягнення цих цілей освойте програму Adobe After Effects. Допоможе покадрове шліфування фотоматеріалів в Photoshop'е.

Створюємо повнометражний Лего мультфільм

Для просунутих аніматорів існують спрайти, які за допомогою спеціального набору картинок на прозорому фоні, допомагають відтворити відчуття стихійного лиха, вибуху, пожежі. В процесі анімації багато ефектів досягаються застосуванням світлових фільтрів, обігруванням освітлення. Можна в якості декорацій використовувати підібрану тематичну фонову картинку на екрані монітора комп'ютера.

Повнометражний Лего мультфільм зможе відзняти навіть дитина, натхненна супер ідеєю створення мультика з деталей конструктора. Юний мультиплікатор, без удаваної скромності, вкаже в титрах свої ім'я та прізвище.

Компанія Lego стала випускати не тільки практичні і функціональні конструктори, а й власний відеоконтент. Використовуючи мотиви тематичних наборів, у різні роки світ побачив такі мультсеріали про різних супергероїв:

 • «Біонікл: Маска Світла»;
 • «LEGO: Атлантида»;
 • «Пригоди Клатча Пауерса»;
 • «Ніндзяго. Майстри Кружітцу »;
 • «Бетмен: Супергерої DC об'єднуються»;
 • «Нексо Найтс» і «ЛЕГО Френдс» та інші анімовані серіали.

Поєднуючи RealTime-зйомку з покадровим відео в техніці «stop-motion» вдається створити і випустити відмінний мультик. Озброюйтеся камерою і створюйте свої цікаві кадри лего-анімації.

Схожі статті