Користь конструктора і його вплив на розвиток дитини

 • Редактор Лева
 • 15.09.2020
 • 105

Більшість батьків завжди дбають про гармонійний і повноцінний розвиток своїх дітей. Але через допитливість до навколишнього світу маленькі діти не можуть сконцентрувати свою увагу і сидіти довго на одному місці, їх потрібно зацікавлювати чимось новим, цікавим і захоплюючим.

Чи можна непомітно і без примусу навчити малюка посидючості і захопити якоюсь однією справою? Звичайно, за допомогою улюбленого заняття для всіх дітей без винятку - ігри. Щоб процес був максимально ефективний і корисний, батькам необхідно приймати в ньому безпосередню участь і всіляко мотивувати і заохочувати своїх чад.

Для розвитку концентрації уваги дитини найкраще підходить дитячий конструктор. Малюкам подобається ця захоплююча іграшка через наявність яскравих і різнобарвних деталей. За допомогою конструктора діти пізнають кольори, форми і симетрію. Можуть створювати нові об'єкти, які замінять багато іграшок, наприклад: будиночок для ляльки, високу вежу, парковку для машини, космічну ракету і навіть маленьке місто.

Переваги дитячих розвиваючих конструкторів

Конструктор - це універсальна іграшка. Вона підходить всім дітям незалежно від статі і віку. Тренує вашого непосиду бути посидючим і фокусувати увагу. Іграшка покращує пам'ять, логіку і уяву. Позитивно впливає на фізіологічний і психологічний розвиток. Розглянемо всі ці достоїнства конструктора докладніше.

 1. Дрібна моторика. Малюки люблять будувати прості споруди з кубиків або магнітних кульок. Збираючи і розбираючи деталі, дитина працює пальчиками. Це ідеальне тренування для координації рухів, швидкості реакції і спритності рук.
 2. Велика моторика. Існують нестандартні набори, які розвивають крім дрібної моторики координацію ніг. Наприклад, машинка для прогулянок з ковшиком для прибирання кубиків з серії магнітних конструкторів.
 3. Мова. Через гру в конструктор діти навчаються новим словам, які зображені на деталях. Запам'ятовують геометричні форми, цифри і алфавіт. Вимовляють прості речення, коли звертаються за допомогою до батьків. При поліпшенні навички моторики, автоматично розвивається здатність говорити, так як центри мозку, які відповідають за мислення, рух і мову, розташовані поруч.
 4. Логіка і просторове мислення. Намагаючись правильно з'єднати деталі, дитина думає і представляє як це зробити. А завдяки уяві і фантазії маленький архітектор втілює свої ідеї при будівництві об'єктів. Ці навички знадобляться малюкові в дорослому житті для вирішення проблем і пошуку виходу з нестандартної ситуації.
 5. Комунікабельність. Часто малюки бувають замкнутими, занадто сором'язливими і уникають контактів з однолітками. Командна гра допомагає дитині розвинути навички спілкування та заводити перших друзів. Спільне складання конструктора вчить співпраці, вмінню домовлятися і ділитися.
 6. Самостійність і дисципліна. Непосидючі діти при грі з конструктором заспокоюються і зосереджуються, так як збірка вимагає уваги, посидючості і терпіння. Це дуже корисно для розвитку дитячої психіки та емоційного стану.
 7. Корисне дозвілля. Займатися з конструктором не тільки цікаво, а й корисно, на відміну від перегляду телевізора або комп'ютерної гри.

На що звернути увагу при виборі конструктора.

Щоб зрозуміти, який конструктор краще за все купити, треба враховувати вік дитини та її особливості емоційного розвитку. Основні критерії:

 • Малюкам до 3 років краще брати іграшку з великими деталями і легкими по вазі, так як в цьому віці вони все тягнуть до рота й можуть проковтнути елементи набору.
 • Старшим дітям слід купувати конструктор з запчастинами поменше.
 • Не рекомендується брати занадто простий набір, так як він не сприятиме розвитку дитини. А до складної іграшки діти втрачають інтерес. На упаковці завжди пишуть для якого віку вона підходить.
 • Враховуйте побажання дитини, надайте їй вибір. Зараз конструктори продаються на різні тематики (космос, транспорт, зоопарки, принцеси і замки).
 • Важлива безпека і надійність іграшки. Обов'язково відсутність шорсткості і гострих кутів, які можуть нашкодити здоров'ю дитини.
 • Матеріал повинен бути якісним і не отруйний.

Перші розвиваючі конструктори для малюків від 1 року були від американської компанії Matell під брендом Mega Bloks, які популярні досі через свої високі стандарти якості. Ігрові набори від LEGO відомі своїми міцними і зручними для стикування деталями. Фірма Bunchems випускає конструктори з оригінальними кріпленнями на липучках. Деталі моделей від KeenWay приєднуються за допомогою болтів. Дитині доводиться для збірки освоювати іграшковий шуруповерт, гайковий ключ і викрутку. І навіть звичайнісінька розбірна нейроскакалка також вважається базовим дитячим конструктором.

Види конструкторів

Існують безліч різновидів конструкторів на різну тематику: механічні, суглобові, електронні, болтові і модельні набори. Найбільшу популярність здобули такі види:

 • Набори з об'ємними геометричними фігурами;
 • Гнучкі контурні конструктори зі здатністю відновлювати первинну форму;
 • Багаторівневі лабіринти, за якими скочуються кульки і машинки;
 • Пазли різної складності: плоскі з картинками і об'ємні, що складаються з фігурних деталей;
 • Магнітні тривимірні конструктори з неодімових кульок і паличок;
 • Екологічні дерев'яні конструктори з різних порід дерева (дуб, береза, сосна);
 • Блокові в стилі Лего і сумісні з такими ж наборами;
 • М'які конструктори з великими деталями з текстилю;
 • Металеві у вигляді пластин з отворами;
 • У вигляді роботів, по аналогії з бакуганами;
 • Будівельні набори з деталями з кераміки (справжні цеглинки);
 • «Живі» конструктори: трансформери, роботи і рухомі машини.

Дитячі психологи вважають, що якісний конструктор розвиває навички дитині для адекватного сприйняття навколишнього світу. За допомогою цієї іграшки дитина не тільки захоплююче проводить час, але і прищеплює собі самостійність, посидючість і уважність.

Схожі статті