Що таке слайм: історія популярності і правила гри

 • Редактор Лева
 • 15.09.2020
 • 408

Останні кілька років «слайм» став дуже відомий по всьому світу. Популярний продукт може розповісти і показати дітям про різні хімічні реакції. Зараз «лизун» є улюбленою іграшкою багатьох дітей, а вірусні ролики захопили всі соціальні мережі. Люди стали замислюватися, можливо слайм небезпечний?

Значення слова «слайм»

Давайте розберемося, про значення іноземного слова? Слайм - іграшка (інша назва «Неньютонівська рідина»), яку можна зробити з побутових інгредієнтів, компоненти об'єднуються і створюють полімерні речовини. Дані речовини можуть перебувати в різному стані, залежить це від часу гри. Багато хто вважає, що гра з оригінальною іграшкою допоможе дітям зрозуміти різні наукові принципи.

Популярність «слайма»

Забава приносить задоволення людям, які люблять природні науки, але слайм або лизун, так його називають діти, відомий ще з деяких причин. Людям подобається дивитися, як іграшка перетворюється в різні стани, наприклад, з рідкого у твердий, і з твердого в рідкий. Якщо стискати його руками, то це допоможе вам зняти стрес. Лизун можна розтягувати до різних обсягів і надувати, як мильну бульбашку (як відбувається з пупса слайм). Невеликий шматочок слизу зможе допомогти вам очистити будь-яку техніку в важкодоступних місцях!

Розглянемо найпопулярніші види слаймів:

 1. Орінджінал - базовий, найпростіший вид лизуна, при бажанні ви можете перетворити його в інший вид, через додавання відповідних компонентів. Даний вид має маленький об'єм, клацає при натисканні, добре мнеться, має блискучий відтінок кольору.
 2. Глоссі - глянсовий орінджінал слайм, він є одночасно щільним і м'яким лизуном за своєю консистенцією. Від інших його відрізняє головний інгредіент- дитяче мило.
 3. Флаффі - відрізняється від інших своєю пишністю, легкістю, воздушністю. Він розтягується інакше, ніж класичний лизун, тобто не до плівки, а широкою прозорою стрічкою. Якщо натиснути на Флаффі, то він легко поміняє форму, після цього швидко прийде в початковий вид. Проте сама маса м'яка і ніжна, по консистенції вона нагадує хмару, дітям приємно розминати і торкатися.
 4. Баттер - оксамитовий лизун, що нагадує своїми властивостями густу горіхову, шоколадну пасту. Ключовою особливістю є можливість розмазати і зібрати воєдино, такий слиз є неїстівним.
 5. Клауд - легкий слайм, потрібно змішати орінджінал і штучний сніг. Що відрізняє цей слайм від інших? Клауд - не хрумтить, його можна розмазати або подріззліть. Дріззл - це коли при розтягуванні слайм поступово падає.

Навіщо потрібен «слайм»?

Люди знайшли йому вже безліч застосувань, від розминання в руках до очистки клавіатури від пилу. Ця іграшка в основному для дітей, звідси можна зробити кілька висновків, про те, як можна грати:

 • кидати об стіну, дивитися, як речовина стікає по стіні;
 • розтягувати і надувати;
 • м'яти, як антистрес;
 • переливати в різні ємності, додаючи туди різні компоненти;
 • надувати кульки трубочкою;
 • на іграшці можна залишати відбитки;
 • приклеювати на одяг так, щоб не залишалося ніяких слідів.

Чи можна зробити слайм в домашніх умовах? Зробити слайм в домашніх умовах, звичайно ж, можна! Рецептів в інтернеті дуже багато, але давайте розглянемо класичний.

Підберемо інгредієнти:

 • 100-120 мл універсального клею ПВА;
 • Гуаш або можна використовувати харчовий барвник;
 • Бура або тетраборат натрію;
 • Крем для рук;
 • Будь-яка піна для гоління;
 • Легкий пластилін.

До клею додаємо 2-3 краплі будь-якого харчового барвника. Якщо у вас немає харчового барвника, то можна використовувати будь-яку гуаш. Для загустителя краще використовувати буру або тетраборат натрію, додаємо піну для гоління, щоб слайм став пишний. Якщо ви хочете кремовий, то вам потрібно додати трохи легкого пластиліну. Перемішуємо всі інгредієнти. Все готово!

Зберігання «слайма»

З виготовленням слайму ми вже розібралися, тепер подумаємо, як правильно зберігати іграшку?

Після гри зі слаймом його потрібно покласти в герметичну тару. Якщо залишити лизун на відкритому повітрі, то він засохне і зіпсується. Після того, як ви прибрали іграшку в ємність, потрібно знайти надійне місце зберігання. Далі слайм буде зберігатися при температурі від +3 до +20 градусів. Слід уникати потрапляння прямих сонячних променів на баночку, тому не варто залишати іграшку на вікні або біля опалювальних приладів. Також не варто поміщати іграшку в холодильник або морозилку.

Лизун прилип до рук? Що робити?

Позбутися від сильної липкості лизуна можна спробувати кілька способів:

 • Слід додати 1-2 краплі тетрабората натрію і перемішати.
 • Залишити в холодильнику приблизно на 12 годин. Цей способів ефективний, якщо липкість слайму викликана впливом температури.
 • Можна також нанести на руки шар крему, пом'яти в руках, поки він не прийде в потрібну консистенцію. Після чого обернути слайм папером, щоб він ввібрав зайвий крем.

В якому віці діти можуть грати зі слаймом?

У багатьох батьків виникає питання. В якому віці слід давати дитині слайм? Так як він не містить ніяких токсичних речовин, то рекомендується давати дитині в руки слайм від 3-х років. Не можна залишати дитину одну з даною іграшкою, так як вона може спробувати її на смак.

Слайми допомагають розвивати у дитини:

 1. Дрібна моторика. Часто в слаймах присутні різні дрібниці і дитина намагається їх дістати.
 2. Хобі. Зараз стало популярним серед дітей заводити свій блог або інстаграм. У більшості дітей слайм є основним хобі. Вони самі виготовляють їх, грають разом з друзями.
 3. Стрес. Дитина іноді може відчувати стрес, що погано впливає на її нервову систему. Але якщо дати їй в руки слайм, який можна буде не просто м'яти, але ще і хрустіти їм, то дитина поступово почне заспокоюватися.
 4. Розвиток пам'яті. Дитина, що продає або просто захоплюється слаймами дуже часто повинна багато запам'ятати. Наприклад, види слаймів, ПІБ покупців, рецепти. Що є дуже важливим для розвитку пам'яті.
 5. Гіперактивність. Активну дитину важко зайняти якоюсь справою, але слайми можуть допомогти вам в цьому. Дитина буде зацікавленою і буде усидливою і менш активною.
 6. Фантазія. Оригінальний слайм - незвичайний дизайн. Відповідно, дитина буде придумувати свій, що відрізняються від інших дизайном, і тим самим його уява стане краще.

Купівля такого виду товару може бути здійснена в звичайних або онлайн - магазинах дитячих іграшок. Конкретну вартість назвати неможливо, вона варіюється від конкретного виду виробу.

Цікаві факти про слайми:

 • Перший слайм придумав випадково одинадцятирічний хлопчик, він випадково змішав потрібні інгредієнти;
 • Слайм будь-якого виду ви можете зробити самостійно в домашніх умовах;
 • Лизун може прилипнути до стіни, до стелі, не залишивши слідів;
 • На самому початку появи слаймів на ринку дорослі люди боялися доторкнутися до цієї суміші;
 • Люди вважають, що слайм вбирає енергію людини. Для цього іграшку потрібно робити тільки з хорошим настроєм;
 • Чим більше розминати лизун, тим більше він звикне до господаря;
 • Являється одним з найбільш популярних подарунків від 6 років;
 • Дуже схожі на популярні Сквіші;
 • Використовують під час гри, він ефективний у прибиранні.

На закінчення можемо сказати, що гра зі слаймом - хороший спосіб зайняти дитину, цікаво провести дозвілля, створюючи власний варіант забави. Така іграшка підходить будь-якому віку, головне знати, як правильно нею користуватися!

Сучасне покоління, завдяки інтернету знає все про слайми. В інтернеті є безліч відеороликів, блогів про те, як правильно зробити слайм, які види бувають, і що краще з ними не робити! Сміливо експериментуйте, створюйте власні суміші, але дотримуйтесь техніки безпеки і не забудьте дати своєму виробу ім'я.

Схожі статті