5 порад щодо вибору інтерактивної іграшки

 • Редактор Лева
 • 05.04.2020
 • 460

Інтерактивними називають іграшки, здатні взаємодіяти з дитиною. Це може бути машинка трансформер або навіть іграшковий пес. Він рухається, скиглить, просить їсти, демонструє емоції. М'яка іграшка, яка плаче, каже окремі слова. Або азбука, яка реагує на натискання сенсорної панелі.

Інтерактивні іграшки корисні у навчанні і вихованні малюка. Наприклад, іграшковий пес не тільки розважає. Він нагадує, що його пора «вигуляти», «нагодувати», «погладити». А «розумна» ручка розповість про правила правопису.

За функціоналом розрізняють іграшки:

 • навчальні (неокуб, трансфомери, котафон);
 • розважальні (ляльки що плачуть, домашні тваринки, активні роботи);
 • комбінованого типу (бакугани, робопотяги, іграшки Бравл Старс).
Порада № 1. Щоб вибрати інтерактивну іграшку, необхідно правильно поставити мету. Потрібно вивчити абетку, освоїти цифри, поповнити словниковий запас - купуємо «розумну» книгу, ручку, плакат. Необхідний «друг» для спілкування і турботи - замовляємо інтерактивну фігурку у вигляді тварини. Дитина вже в школі - шукаємо робота на управлінні або гру з технологією доповненої реальності (VR).

Інтерактивні домашні тваринки

Практично всі діти «закохані» в пухнастих створінь або в захваті від сквіші. Тому фігурки з інтерактивними властивостями часто роблять у вигляді кішок, собак, ведмежат, динозаврів. У них пухнаста шерстка, приємна мордочка. Такі кошенята і цуценята «бігають» по команді з пульта і наслідують людської мови. Ще вони вміють:

 • вимовляти звуки;
 • реагувати на дотики;
 • здійснювати рухи головою, хвостом, лапами;
 • повторювати фрази і слова;
 • пити і їсти (іноді).
Порада №2. Функціонал у фігурок відрізняється. Тому необхідно уточнити перед покупкою, що саме вміє домашня тваринка. Які рухи вона робить, чи передбачено управління за допомогою пульта. Також можна подивитися відео з відгуками на цю іграшку.

Інтерактивні плакати і книги для навчання

Розвиток технологій призвів до появи великої кількості «розумних» роботів, плакатів і навіть ручок для моделювання. Вони можуть самі навчати дитину і навіть «приймати іспит». Іграшкових пристосувань з функцією інтерактивності стає все більше. Сьогодні це:

 • книги, плакати, ігрові панелі з сенсорами;
 • інтерактивні ручки і олівці;
 • іграшки з технологією доповненої реальності.

Подібні пристосування розраховані на дитячу аудиторію різного віку. Для дітей від 1-го до 3-х хорошим вибором буде планшет з технологією Smart Stages або «розмовляюща» настінна азбука. Суть таких іграшок в тому, що спочатку дитині дається інформація (наприклад, про літери українського алфавіту), а потім проводиться «іспит». Малюк «відповідає» на питання за допомогою сенсорної кнопки. При правильній відповіді його заохочують похвалою, миготливим світлом, веселою музикою. Якщо відповідь невірна, дається друга спроба.

Порада №3. Замість дорогого сенсорного телефону зверніть увагу дитини на «розумні» книги.

Є й більш складні інтерактивні іграшки категорії S.T.E.A.M. Для них потрібно завантажити на телефон додаток через Google Play. За допомогою таких іграшок можна вивчати об'єкти в тривимірному просторі: пам'ятники архітектури, геометричні фігури, будову Всесвіту.

Порада №4. Купуйте ігрові пристосування з технологією VR дитині після 4-х років.

Підведемо підсумки

Іграшок з функцією інтерактивності сьогодні багато. І ціни не можна назвати демократичними. Якщо батьки хочуть розумно витратити гроші і придбати дійсно корисну річ, можна порекомендувати наступне:

 1. Купувати оригінальну іграшку відомого бренду (Hasbro, Fisher-Price, Znatok, Chi Chi Love).
 2. Читати відгуки і характеристики.
 3. Прислухатися до думки дитини.
Порада №5. Якою б розумною не була іграшка, дитина потребує живого спілкування з батьками, однолітками, тваринами. Не забувайте і про розвиваючі ігри без функції інтерактивності. Це можуть бути гуджітсу, дитячий фотоапарат, робот Бамблбі. Вони корисні і цікаві дитині, а коштують набагато дешевше.
Схожі статті