Дитячий конструктор - універсальна іграшка для розвитку дитини

 • Редактор Лева
 • 04.04.2020
 • 682

Слово «конструктор» володіє для батьків особливою магією. Це гра, в якій малюк завжди знаходить для себе інтерес! Лялька або м'яка іграшка може швидко набриднути. Але вдалий набір для конструювання може займати дитину роками!

Що таке конструктор

Суть класичних конструкторів в тому, що набір деталей ніяк не пов'язаний між собою. Елементи можна складати один на одного або ставити поруч. Немає певної схеми, яку обов'язково потрібно дотримуватися.

З цієї точки зору мозаїка і кубики, наприклад, не відносяться до конструкторів. Під час гри з мозаїкою дитина «прив'язана» до базової основи. А кубики - не мають спеціальних скріплючих елементів.

Сьогодні під дитячим конструктором розуміють набір деталей різної форми, які можна скріплювати між собою. Це роблять за допомогою:

 1. зубчиків на самих деталях,
 2. додаткових кріплень;
 3. сили магнітного тяжіння.

Матеріали для виготовлення базових елементів використовують різні. Як правило, це дерево, пластик, метал.

Універсальні конструктори для будь-якого віку

Виробникам іграшок з Данії вдалося створити універсальний набір для конструювання - LEGO. Їх вдала ідея в тому, що деталі з будь-якої фірмової коробки сумісні одна з одною. Таким чином простір для ігор значно розширився. Дитина може грати з Лего з 1 до 12 років.

Друга цікава ідея - магнітний конструктор. Він представляє собою пластикові деталі з включенням рідкісного матеріалу - неодиму. Базові елементи приєднує сила магнітного тяжіння як і в неокубі. З них можна зібрати в принципі будь-який об'єкт: будівлю, фігурки тварин, роботів, людей.

Як конструювання впливає на розвиток малюка

Головний плюс конструктора в тому, що він дає повну свободу фантазії дитини. Малюк сам ставить собі завдання і сам виконує його. При цьому будівництво можна нескінченно ускладнювати - за допомогою додаткових елементів і нових наборів.

Таким чином, конструктор розвиває:

 • логіку (в процесі гри відбувається встановлення логічних зв'язків між об'єктами);
 • пам'ять (доводиться запам'ятовувати послідовність кроків для спорудження будівлі або дороги);
 • терпіння (малюк сам ставить мету і терпляче рухається до неї);
 • фантазію;
 • дрібну і велику моторику;
 • образне мислення.

Непомітно в процесі гри малюк «відпрацьовує» різні прийоми, набуває корисні навички. Наприклад, він переконується практичним шляхом, що маленький куб краще ставити на великий, а не навпаки. Зібрати паркан з 4-х ярусів легко, а 5-й поверх - може все зруйнувати. За допомогою конструювання маленький будівельник осягає основи математики і фізики без підказок дорослих! Такі ігрові набори просто не замінні в творчому розвитку дитини на ряду з такими новинками як 3д ручки.

Як заощадити при покупці конструктора

Насправді економити на розвиваючих іграшках не варто. Краще заощадити на чіпсах і солодкій газованій воді. А ось ігор для конструювання повинно бути багато. Для малюка в 1-2 роки це набори з великими стійкими деталями різної форми. Їх функція - ознайомча. Малюк знайомиться з різними геометричними формами, пробує поставити один елемент на інший. При цьому він розвиває координацію, набуває навик поводження з предметами різної форми. Роботи трансформери і робопоїзди також можна класифікувати як свого роду конструктор, адже вони теж змінюють свою будову і форму. А ось тягучки гуджітсу все таки більше відносяться до м'яких іграшок антистрес як і сквіші.

Після 3-х років дітям можна купувати класичні конструктори: LEGO, «Залізниця», «Побудуй будинок», Магформерс. При цьому чим більше набір, тим дешевше (в перерахунку на одну деталь) він обійдеться. Купуючи великий комплект в інтернет-магазині Leva, можна здорово заощадити на кількості елементів. При цьому малюк не буде відчувати нестачу в будівельних блоках і набридати з проханнями про покупку нового набору!

Схожі статті