Еволюція іграшок Бейблейд з 1 по 4 сезон

 • Редактор Лева
 • 21.05.2019
 • 2644

Бейблейд, дзига, спін, вертушка ... Ви напевно бачили дітвору, яка б'ється не мечами, які не рогатками, а маленькими дзигами на круглій арені. Цікаве, веселе, позитивне заняття! Тренує кмітливість, прищеплює навички соціалізації, вчить продумувати стратегію, грати в команді.

Скільки років бейблейдам і де він вперше з'явився

Кому ж ми зобов'язані створенням такої захоплюючої гри? Звичайно ж, мультиплікації! Іграшка бейблейд тісно пов'язана з японськими аніме.

Перші серії Beyblade показували на японському телебаченні в далекому 2001-му році. Успіх перших показів підштовхнув до створення другого сезону. Він називався Beyblade V-Force і вийшов на екрани в 2002-му. Третій сезон бейблейд G Revolution транслювали рік по тому - в 2003-му.

Але це справи давно минулих днів. Тепер ті діти, які дивилися серіал на початку нинішнього століття, самі стали батьками. Та й Бейблейд змінилися. Тепер це не просто кумедні дзиги, а складні персонажі, наділені «душею» і «характером».

Для інформації! Першу дзига-іграшку випустила японська фірма Такара Томі. Але саме в компанії Hasbro народилася ідея використовувати блейд як одухотвореного персонажа - соратника і помічника гравця.


«Еволюція» серіалу

На якийсь час про забавну іграшку забули. Але кілька років тому вийшли перші серії абсолютно нового мультфільму Beyblade Burst (вибух). У ньому брали участь хлопці, ніяк не пов'язані з попередніми персонажами.

Головний герой Beyblade Burst - японський школяр Волт Аоі. Заради перемоги він бореться зі своїми друзями. Національний турнір - його головна мета.

У продовженні мультсеріалу Beyblade Burst Evolution Волт Аои відправляється в Європу. Волт і його друзі хочуть виграти чемпіонат світу.

Третя частина серіалу називалася Beyblade Burst Turbo. Його герой Айге Акабе мріє перемогти Волта Аоі і стати чемпіоном.

У всіх серіях японських хлопців чекали неймовірні пригоди. Усюди їх супроводжували вірні супутники - блейди.

Бейблейд і його структура - як вона змінювалася

У фільмі блейд - напівфантастичні персонажі. У реальному світі - механізовані іграшки. Вони підпорядковуються суворим законам фізики. Отже, ними можна «керувати», знаючи ці закони.

Від конструкції бея безпосередньо залежать його характеристики:

 • сила;
 • швидкість;
 • стійкість;
 • тривалість обертання;
 • здатність чинити опір ударам і змінювати траєкторію, потрапляючи в невигідне становище.

Блейд першого покоління були міцними, стійкими, але не здатними на складні трюки. Можливо, творці іграшки не розраховували на такий успіх, тому вибір дзиг та їх здатності до трансформації були обмежені. Найзнаменитіші блейдами перших сезонів:

 • Волтраек,
 • Спрайзен Реквієм,
 • Екскаліус,
 • Роктавор.

У наступних серіях ускладнили дизайн і технічну будову. На енергетичному шарі стало більше дрібних деталей. Блейди стали ошатними, придбали оригінальний вигляд. Стало простіше розрізняти їх тип: витривалість, захист, атака.

У 3-му сезоні структуру змінили таким чином, що бей став виконувати різні трюки. Головний з них - «вибух». При зіткненні з блейдом суперника дзига розлітається на частини. Але вибухав він таким чином, що злітали зайві «обладунки», а основа - продовжувала обертання. Це подарувало гравцям нові можливості, ускладнило правила гри.

4-й сезон Beyblade Burst Gachi почали показувати в квітні 2019 року. Героїв чекають захоплюючі пригоди і знайомство з новими беями. Тепер вони стали складатися з п'яти частин!

Це цікаво! За мотивами популярного серіалу створена ціла серія відеоігор. На блейдах Hasbro є QR-код. Він дозволяє грати обраним персонажем не тільки в реальному, а й віртуальному світі.

Бейблейд: 1-3-й сезони vs 4-й

Сьогодні у продажу з'явилися революційні бейблейди 4-го покоління. Їх конструкцію ще більш деталізували. А енергетичний шар розділили на окремі елементи. Аватарка тепер виступає як самостійна ланка. Частини блейда кріпляться на спеціальний layer base - базовий шар з металу. Силовий диск і драйвер не зазнали кардинальних змін, але отримали нові можливості.

У чому переваги битви з новими беями:

 • в стійкості (дуже важко збити дзига з обраної траєкторії);
 • гнучкості налаштувань (можна міняти характеристики іграшки);
 • розвитку і вдосконалення ударної потужності.

Бейблейди оригінали випускають дві провідні компанії - Хасбро (США) і Такара Томі (Японія). Вони вкладають багато зусиль в дизайн іграшок, їх досконалу будову, тестування безпеки. Тому фірмові дзиги виходять дуже якісними. Вони прекрасно тримаються на арені, відповідають заявленим характеристикам, зберігають цілісність своїх деталей після найнебезпечніших «сутичок».

Це цікаво! Протягом зміни сезонів з'являлося багато нових персонажів як от наприклад Джокер. Однак були дзиги настільки популярні, що «відроджувалися» в кожному поколінні, трохи змінивши свій вигляд. Це легендарні Фенікс, Спрайзен, Волтраек, Луінор Л5.

У чому користь бейблейдінга

Дітям важливо розвиватися в компанії однолітків. Бейблейдінг об'єднує дітвору в команду. Дає шанс виділитися будь-кому, хто захоплений по-справжньому улюбленою справою. Це гра наполовину настільна, наполовину спортивна. У ній нема місця заздрості і агресії - тільки здорова конкуренція.

Гра з блейдами формує терпіння, загартовує характер, тренує окомір. При цьому дитина не повинна мати видатні здібності, як цього вимагає «чистий» спорт. Досить просто трохи потренуватися, навчитися правильно запускати блейд, вибудовуючи стратегію з урахуванням слабких місць суперника. Це гра-змагання, гра-осягнення, гра-з'єднання вигаданого і реального світу. Тому вона така цікава!

Важливо! У століття сучасних дорогих захоплень бейблейдінг - хороша бюджетна альтернатива витратним заняттям. Потрібно мати мінімальна екіпірування й 10 хвилин на вивчення правил гри.

Щоб купити товари для бейблейдінга в Україні, звертайтеся в інтернет-магазин «Лева». Тут ви знайдете бейблейди оригінали всіх сезонів, а також якісні бюджетні копії!

Схожі статті