Три правила вибору безпечної іграшки для дитини

 • Редактор Лева
 • 05.04.2020
 • 477

Всі батьки знають основні ознаки безпечних іграшок. Гладка поверхня виробу, логотип виробника, відсутність погано закріплених дрібних деталей. Також батькам відомо правило: від дешевих виробів, куплених «з рук», не варто очікувати гідної якості. Краще купувати ігрові фігурки з якісних матеріалів в спеціалізованих магазинах.

Як перевірити безпеку нової іграшки

Якщо фігурка потрапила в будинок з неперевірених джерел, краще взяти її в руки і оглянути. І тільки потім дати малюкові. Повинні насторожити:

 • плями фарби на руках;
 • гострі краї;
 • неприємний запах.

Дрібні деталі конструкторів краще повністю виключити для дітей до 3-х років як і магнітний неокуб. Особливо якщо вони погано прикріплені до виробу. Заради цікавості дитина може їх відірвати.

Щоб не турбуватися про якість кожної нової іграшки, краще дотримуватися 3 простих правил:

 1. Купувати ігрові фігурки (набори для творчості) в одному і тому ж перевіреному магазині.
 2. Перевіряти допустимий вік, вказаний на упаковці.
 3. Не спокушатися підозріло дешевою ціною (виняток - акції та знижки).

Тоді малюк буде грати конструктором або трансформером із задоволенням. А батькам не доведеться переживати за здоров'я дитини і її безпеку!

Як перевірити м'яку іграшку

Котики і собачки з плюшу виглядають милими, нешкідливими. Але при покупці плюшевих звірят теж необхідна обережність. У м'якої фігурки не повинно бути токсичного запаху. Шви - непомітні, але міцні. Наповнювач не висипається. Ворсинки не залишаються на руках.

Важливо! Виробники фірмових м'яких іграшок поміщають наповнювач в спеціальний чохол і тільки потім - в плюшеву оболонку. Навіть якщо малюк відірве якусь деталь, він не зможе дістатися до нутрощів.

Коли якісна іграшка може заподіяти шкоду

Коли потрапить в руки дитини не за віком! Наприклад, магнітний конструктор неокуб розрахований на школярів від 7-ми років, малюкові його давати не рекомендується. Роботи поїзда і бакугани - забава для дітей старше 5-ти років. Всілякі набори для творчості (3д ручки, «Фокусник», «Бравл Старс») містять дрібні деталі і інструменти. Вони розраховані на дітей від 5-6-ти років.

Для малюків до 3-х свій сегмент безпечних ігор:

 • тягучки гуджітсу,
 • логічні пірамідки,
 • пальчикові лабіринти,
 • бізікуби,
 • стучалки,
 • розвиваючі килимки,
 • посібники Монтессорі.

На упаковці обов'язково повинна бути піктограма: 1+ або 2+. Якщо є обмеження (після 3-х років), не варто давати гру дворічному малюкові.

Наскільки безпечна іграшка, зроблена своїми руками

Деякі батьки вважають найбезпечнішими саморобні іграшки і навіть ті ж машинки трансформери і Інфініті Надо. Це не зовсім так. Не вийде ідеально відшліфувати деревину в домашніх умовах. Неможливо закріпити дрібні деталі за допомогою нитки та голки зі стовідсотковою надійністю. Та й досліджувати якість матеріалів важко без спеціальних лабораторних інструментів.

Звичайно, можна змайструвати своїми силами безпечну іграшку. Але доведеться витратити на це багато часу. Його у батьків з маленькою дитиною і так катастрофічно не вистачає.

Чи можна купувати китайські іграшки

Сьогодні ніяк не обійтися без китайських виробників. Навіть якщо бренд зареєстрований в Японії або США, з великою ймовірністю ігрова фігурка виготовлена ??на території Китаю або іншої країни азіатського регіону. Наприклад, оригінальні бейблейди японської фірми Такара Томі, який продає інтернет-магазин Leva, зроблені у В'єтнамі.

Не варто боятися фірмових китайських іграшок (динозаври трансформери, Монкарт, слайми). КНР - високотехнологічна країна і може забезпечити контроль за якістю на рівні європейських країн. Китай активно бореться за споживача. Фірми, які постачають неякісну продукцію, поступово відходять у минуле.

Підведемо підсумки

Дотримуючись базових правил, легко забезпечити малюка якісними іграшками. Три простих правила вбережуть малюка і його батьків від неприємностей:

 • співпрацюйте з перевіреними магазинами,
 • купуйте фірмовий товар,
 • ігноруйте дешеві вироби (за винятком акцій і знижок).

Не залишайте малюка одного без нагляду навіть з безпечною іграшкою! Під контролем мами чи тата - йому нічого не загрожує.

Схожі статті