Чим зайнятися з дитиною під час вимушеного карантину: 10 порад

 • Редактор Лева
 • 04.05.2020
 • 466

Дитина завжди потребує нашої уваги і турботи. Карантин обмежив пересування, зате подарував мамам і татам нові можливості! Розповімо, чим зайнятися з дитиною на карантині, щоб провести час з користю.

Порада № 1. Розставте пріоритети

Якщо в докарантинний період дитина ходила в садок або школу, значить, вона звикла до певного графіку. Не потрібно ламати цей графік. Вранці дитина «йде» в дитячий дошкільний заклад, батьки - «на роботу». Поясніть, що ви працюєте вдома в певні години, і відволікати вас не можна.

Якщо дитина - у віці школяра, вона здатна обійтися без батьків 5-6 годин поспіль. Тим більше, що школа надсилає завдання і проводить онлайн-уроки. З малюком до 7 років складніше. Але і йому доведеться пояснити, що у вас є робочі годинни. А є «перерва», коли ви можете пограти з ним наприклад бакуганами або м'якими іграшками. Просто робочий час доведеться дробити на дрібні інтервали, а час для відпочинку, навпаки, збільшити.

Порада №2. Складіть план

Коли вільного часу занадто багато, доводиться думати, чим його заповнити. Тут і стане в нагоді план. Складайте його разом з дитиною і намагайтеся дотримуватися складеного розкладу. Активно залучайте дитину до допомоги по дому. Її проведення часу повинно бути чітко регламентовано. Розумно робити так в будь-який час, але під час карантину - особливо.

Порада №3. Замініть перегляд кіно і мультфільмів книгами і розвиваючими іграми

Діти неохоче читають книги. Але посадити дитину за планшет або телефон на 2-3 години - не найкраща ідея. Але ж є корисні ігри, якими можна зайняти на тривалий час:

 • конструктор Лего;
 • мозаїка;
 • магнітний неокуб;
 • збірні дерев'яні моделі.

Навіть для малюків до 3-х років придумали розвиваючі іграшки, з якими вони можуть грати самостійно. Особливо подобається малюкові в комфортному Монтессорі-середовищі. Як його організувати - читайте в іншій статті нашого блогу.

Порада №4. Віддавайте вільні хвилинки дозвілля настільним іграм

Колективні ігри відмінно розвивають інтелект і вміння працювати в команді. Вони підходять для будь-якого віку. Тому легко об'єднують всю сім'ю. При цьому 2-3 години «пролітають» непомітно.

Відмінним вибором для домашньої гри може стати:

 • «Монополія»,
 • лабіринти;
 • лото;
 • шашки та шахи;
 • «Мафія»;
 • кросворди;
 • магнітний конструктор.
Візьміть на замітку! Корисно грати в настільні ігри. Але набагато цікавіше - придумувати їх самому! Якщо трапилося так, що вдома немає підходящої гри, її можна зробити самостійно. Намалювати ігрове поле, змайструвати гральний кубик. Зробити нові «шашки» - з ґудзиків. А вже з яким інтересом дітвора майструє саморобні гроші для «Монополії»! Тут дитяча креативність проявляє себе повною мірою.

Порада №5. Слухайте музику!

Батьки рідко приділяють час цієї стороні розвитку малюка. Прийшов час заповнити прогалини в музичній освіті! Дивитися кліпи, концерти, театральні постановки і обмінюватися думками - відмінний спосіб урізноманітнити дозвілля, дізнатися про музичні смаки один одного.

Обов'язково внесіть в план годину, півгодини на музику. Можна не тільки бути пасивним слухачем, а й потанцювати!

Порада №6. Зробіть кулінарне шоу

На карантині готувати їжу доводиться частіше. Розумно залучити до процесу дитину. Вона буде помічником, порадником, дегустатором. А ще можна доручити їй роль режисера.

Щоб урізноманітнити процес, можна організувати приготування їжі в форматі шоу. Сьогодні ми варимо манну кашу за рецептом кота Матроскіна, а завтра готуємо обід, як Ельза в «Холодному серці». Подібне проведення часу дозволить створити цікавий контент. Та ще й навчитися готувати!

Порада №7. Запишіть спільний ролик на YouTube

Як би добре молоді батьки не розбиралися в гаджетах, діти часто випереджають їх в знаннях. Настав сприятливий час спілкуватися, обмінюватися досвідом. Попросіть дитину показати:

 • що вона вміє,
 • яке кіно дивиться,
 • на які сайти любить заходити,
 • які онлайн ігри викликають її інтерес.

Спробуйте записати спільний ролик на YouTube. Нехай він не набере 1000 переглядів. Головне, що дитина проявить себе з творчої сторони, покаже свою креативність. Підготує текст, розповість новини, зробить огляд улюбленої іграшки.

Порада №8. Створіть вдома умови для заняття спортом і фізичними вправами

Дітлахам необхідна рухова активність. Тому доведеться звільнити вдома куточок для занять спортом. Створити міні-спортивний зал можна на постійній або тимчасовій основі. Як мінімум, доведеться пожертвувати ковдрою і подушками. Здорово, якщо вдома знайдеться металевий кронштейн, за допомогою якого можна прикріпити до стіни турнік.

Не забувайте, що є ігри, які не вимагають складного устаткування. Наприклад, «Твістер», «резіночка», магнітна рибалка. Можна натягнути кілька мотузок між стільцями (на різній висоті) і попросити дитину пробратися між мотузками, не торкаючись їх. Можна навіть намалювати коло крейдою на підлозі і вигадувати різноманітні ігри, заохочуючи активність дитини.

Порада №9. Обмежте споживання чужого контенту. Створюйте власний!

При відсутності прогулянок на свіжому повітрі і повноцінних фізичних вправ кисень не надходить у мозок в потрібній кількості. Тому краще навантажувати мислення творчою роботою, а не споживанням чужого контенту. Це ж стосується і занять з дітьми. Створіть своє шоу з фігурками з мультфільмів. Організуйте імпровізований концерт c іграшками Бравл Старс. Складіть казку і керуйте роботами поїздами або механізованими Тоботами. Адже це так захоплююче! І набагато корисніше в умовах карантину, ніж дивитися чужі відео.

Порада №10. Мрійте разом!

Перебування в 4-х стінах - найкращий час, щоб помріяти. Мрійте разом з дитиною. Будуйте плани. Скажіть чесно, що Ви не знаєте, коли точно закінчиться карантин. Але він обов'язково закінчиться. І тоді Ви зможете:

 • поїхати на море;
 • відвідати зоопарк;
 • піти в парк з атракціонами;
 • зібрати у себе друзів.

Але навіть якщо ви не зможете поїхати на море через фінансові обмеження, скажіть про це теж. Нехай дитина вчиться розуміти і приймати «дорослі» рішення разом з вами.

Важливо! Будь-яка ситуація - це дзеркало нашого ставлення до неї. Карантин - випробування для родини. Але цей час спілкуватися, вчитися, пізнавати нове один про одного. У наших силах зробити спільне перебування в квартирі (будинку) цікавим і плідним. Тоді дитина, ставши дорослою, також зможе долати кризи в своєму житті і в будь-яких умовах рухатися вперед!
Схожі статті