Фігури Kaws - іграшки майбутнього

 • Редактор Лева
 • 18.05.2022
 • 114

Брайан Донеллі, він же KAWS (вигадав собі псевдонім ще у школі) – художник, ілюстратор та дизайнер – видатний діяч сучасної поп-культури. Ми не описуватимемо весь творчий шлях Кавса, а зробимо акцент на тому, що зробило його знаменитим у всьому світі – на скульптурах. Найперша статуетка, яку створив Донеллі, народилася при спільній роботі з брендом одягу Bounty Hunter була стилізованим Міккі Маусом. Однією з відомих статуеток, які створив Донеллі, була нагорода MTV Video Music Awards у 2013 році. Після цього його знакова робота - створення дизайну флакона парфуму «Girl» від Comme des Garçons у 2014 році. Проте, найвідоміші іграшки KAWS - вінілові статуетки, створені спільно з брендом My Plastic Heart. Саме ці статуетки виставляються у галереях та музеях по всьому світу, продаються на аукціонах та чиї міні-копії розкуповують у всьому світі.


KAWS та інші - відомі колаборації та релізи

Кількість знакових колаборацій Донеллі зі знаменитими брендами просто приголомшлива, варто відзначити найвідоміші. За час свого творчого шляху Брайан співпрацював із:

 • японським брендом Comme des Garçons (створення серії принтів для одягу; дизайн флакона аромату "Girl");
 • Kanye West (обкладинка до популярного альбому "808s & Heartbreak");
 • культовий телеканал MTV (нагорода MTV VMA – статуетка Moonman);
 • Nike (2008 року спільно випустили реліз моделі Nike Air Max 90);
 • Uniqlo (перша спільна колекція за мотивами мультфільму "Peanuts": одяг, капці і навіть м'які іграшки, потім друга колекція за мотивами "Вулиці Сезам");
 • Jordan (у 2018 році спільно випустили реліз моделі Air Jordan VI, вартість яких на ринку від 1400 до 2000 доларів; також спільно створили капсульну колекцію одягу);
 • Hennessy (дизайн пляшки лімітованого випуску);
 • Dior (колекція Dior Homme весна-літо 2019, створена спільно з KAWS - найочікуваніша модна подія того року; була представлена ​​іграшка Best Friends Forever).

Цей список можна з легкістю продовжити, але ми вирішили виділити лише найзначніші колаборації та релізи. При цьому окремим пунктом хочемо виділити співпрацю KAWS та My Plastic Heart – адже історія найвідоміших сучасних іграшок почалася саме з нього.

Епоха колаборації KAWS та My Plastic Heart

Створивши свою серію лімітованих іграшок для компанії My Plastic Heart, Кавс одразу став найуспішнішим художником серед колекціонерів сучасності: мати скульптурку KAWS модно та престижно. Відомі особи у всьому світі викладають фото у свойому інстаграмі з роботами Донеллі. У чому секрет популярності? Іграшки Кавс яскраві, контрастні, привабливих обтічних форм. Плюс найчастіше за основу береться відомий мультиплікаційний персонаж. Зрозуміло, що такі цікаві та незвичайні іграшки однозначно повинні припасти до вподоби дітям. Але чому вони такі привабливі для дорослих, колекціонерів з усього світу? Чому роботи Донеллі виставляються у відомих музеях та галереях, йдуть з молотка на аукціонах?

Незважаючи на те, що на перший погляд роботи дуже дитячі - вони зовсім не поверхневі, і зачіпають цілком "дорослі" теми. Яскраві персонажі поп-культури створені, щоб оголити вади сучасного суспільства, показати актуальні проблеми. Достатньо трохи придивитися до іграшок, щоб зрозуміти, що вони зовсім не веселі. За яскравою оболонкою ховаються самотність, зневіра, депресія. Часто персонажі перебувають у закритих позах. Розкладення людини як особистості та глобальна депресія – ось що бачать критики у роботах KAWS. Саме ця неоднозначність - контраст зовнішнього яскравого образу та внутрішнього відчаю - притягує погляд.

Найвідоміші іграшки KAWS

 1. KAWS Companion – відома скульптурка у стилі Міккі Маус, з іксами замість очей (фірмовий стиль Кавс), де здається, що улюблений мульт персонаж відпив із пляшки отрути.
 2. KAWS Accomplice - вінілова фігурка представлена ​​у двох кольорах: рожевому та чорному. Нагадує по вухах зайчика. Легко пізнається авторство художника з іксів на очах, руках та ногах.
 3. KAWS Chum – ще одна культова статуетка. Під час створення іграшки Донеллі надихався знаменитим Michelin Man. Взявши за основу улюблений талісман і давши йому свій фірмовий знак - перекреслені очі, KAWS претендує на звання Людини Мішлен для самої себе, для вулиці та світу мистецтва.
 4. KAWS Bendy - оригінальна вінілова іграшка у вигляді пуголовка. Мініатюра, виконана у широкій колірній гамі – справжній хіт для підлітків.
 5. KAWS BFF – одна з найбільш відомих іграшок. Презентована на Fashion Week, де Кавс співпрацював із модним будинком Діор. Іграшка представлена ​​в трьох кольорах: рожевому, синьому, чорному і може стати справжнім найкращим другом для будь-якого поціновувача поп-культури.

Оригінальні моделі Кавс - лімітовані та коштують космічних грошей. Проте, є варіанти, що копіюють образ Кавс: конструктори, м'які іграшки, мініатюрні статуетки. Вибирайте, який варіант підходить саме вам, додайте оригінальний елемент до свого інтер'єру! Також умільці нещодавно випустили Сквідопоп у вигляді цього героя.


Схожі статті